Wyjazd do Rumunii i Bułgarii

Zapraszamy na Parafialny wyjazd do Rumunii i Bułgarii. Malowane Cerkwie Bukowiny i Maramuresz, Delta Dunaju, Nesebar, Sozopol, Sofia Termin             08-19.08.2023

DZIEŃ 1, 08.08.2023, wtorek
Wyjazd z Kóz w godzinach porannych. Na terenie Słowacji Msza Św. w Bazylice mniejszej pw. Nawiedzenia NMP w Starych Horach. Przejazd przez Węgry. Przekroczenie granicy z Rumunią. Przejazd do wsi Sapanta, wizyta na Wesołym Cmentarzu z kolorowymi, drewnianymi nagrobkami, przyjazd do pensjonatu, zakwaterowanie, regionalna obiadokolacja ( tradycyjna kuchnia Rumunów maramureskich). Nocleg w VaduIzei.

DZIEŃ 2, 09.08.2023, środa
Śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd doliną rzeki Iza, po drodze zwiedzanie wspaniałych drewnianych cerkwi maramureskich m. in.: Klasztor Prawosławny wraz z cerkwią we wsi Barsana, cerkiew św. Mikołaja w Bogdan Voda oraz cerkiew w Ieud wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd z Maramureszu do Bukowiny przez położoną w Karpatach Wschodnich malowniczą przełęcz Przysłop do wsi Voronet , gdzie znajduje się najsłynniejszy spośród malowanych cerkwi Bukowiny, wpisany na Liste Światowego Dziedzictwa UNESCO Monastyr. Przejazd do Suczawy. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg w Suczawie.

DZIEŃ 3, 10.08.2023, czwartek
Po śniadaniu spacer po centrum Suczawy: Monastyr Św. Jana Nowego. Przejazd do wsi Radowce- najsłynniejsza murowana budowla historycznej Mołdawii. Przejazd do Kaczyka- miejscowości zamieszkanej przez potomków polskich górników. Nawiedzenie najważniejszej świątyni dla Polaków w Bukowinie, Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Kaczyckiej. Obraz został sprowadzony około 1810 r. ze Stanisławowa. Centrum pielgrzymkowe w Rumunii, nie tylko dla Polaków, a także dla Rumunów, Niemców, Węgrów i Ukraińców. Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Suczawie.

DZIEŃ 4, 11.08.2023, piątek
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Jassy. Spacer po miejskiej promenadzie. Zobaczymy neogotycki Pałac Kultury oraz cerkiew Trzech Hierarchów, która uważana jest za najbardziej oryginalną budowlę sakralną Europy. Msza Św. w Katedrze pw. NMP. Czas wolny. Przejazd wzdłuż Dunaju do Tulczy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Tulczy.

DZIEŃ 5, 12.08.2023, sobota
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Parku Narodowym Delty Dunaju. Rejs łodziami po terenach rezerwatu. Delta Dunaju jest Rezerwatem Biosfery pod patronatem UNESCO, najważniejszą w Europie ostoją i miejscem żerowania ptaków migrujących (z: Afryki, Europy a nawet Kaukazu) dzięki naturalnym warunkom jakie tworzą tu setki jezior, rozlewisk, bagien, strug, kanałów, zarośli trzcinowych, wydm, lasów i łąk. Występuje tu ponad 300 gatunków ptaków (m.in. pelikany, ibisy, czaple, kormorany, trzciniak kaspijski, tamaryszka…) oraz około 150 gatunków ryb (nawet bieługa i jesiotr azowski). Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego do Nessebaru w Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Nessebarze.

DZIEŃ 6, 13.08.2023, niedziela
Śniadanie. Niedzielna Msza Św. Czas wolny na plażowanie i kąpiele słoneczne. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po zabytkowej części Nessebaru, jednego z najstarszych miast w Europie. Miasta wpisanego na listę światowgarskego dziedzictwa kultury UNESCO. Nocleg w Nessebarze.

DZIEŃ 7, 14.08.2023, poniedziałek
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sozopol, spacer po starym mieście z architekturą dla typowej bułgarskiej wioski rybackiej. zwiedzanie cerkwi Św. Cyryla i Metodego z relikwiami Św. Jana Chrzciciela oraz fragmentami murów obronnych z basztą, spacer po Starym Mieście, czas wolny. Przejazd do Rezerwatu Ropotamo, przykładu wspaniałych form fauny i flory. Rejs łodzią po rzece wśród lasu namorzynowego. Następnie przejazd do Pomoria, zwiedzanie Trackiego Grobowca Kopułowego z II-III w.n.e. oraz pokaz somelierski z degustacją win i brandy. Powrót do hotaelu. Obiadokolacja. Nocleg w Nessebarze.

DZIEŃ 8, 15.08.2023, wtorek
Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Udział w wieczornych uroczystościach związanych ze świętem miasta Nessebar ( liczne koncerty, pokazy laserowe i pirotechniczne). Nocleg w Nessebarze.

DZIEŃ 9, 16.08.2023, środa
Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Wieczorem przejazd na wieczorek regionalny z muzyką folklorystyczną, degustacją potraw i trunków bułgarskich. Powrót do hotelu. Nocleg w Nessebarze.

DZIEŃ 10, 17.08.2023, czwartek
Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg w Nessebarze.

DZIEŃ 11, 18.08.2023, piątek
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sofii, stolicy Bułgarii. Zwiedzanie cerkwi Św. Jerzego, bazyliki Św. Zofii, sobór Aleksandra Newskiego, która jest największą cerkwią i wizytówką- symbolem Bułgarii, Pałac Carski, Synagoga, Parlament. Przejazd na nocleg przy granicy serbsko-bułgarskiej. Obiadokolacja. Nocleg w Serbii.

DZIEŃ 12, 19.08.2023, sobota
Śniadanie. Wyjazd do kraju. Po drodze krótkie zwiedzanie miejscowości Nisz, miasta narodzin cesarza Konstantyna Wielkiego, zwiedzanie twierdzy, czas wolny. Msza Św. Tranzytowy przejazd prze Węgry, Słowację do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Cena 2690 zł od osoby zawiera:

- przejazd autokarem turystycznym (wc, klimatyzacja, wideo, barek, rozkładane siedzenia),
- 10 noclegów w hotelach 2-3*, pokoje z łazienkami i TV,
- 1 zakwaterowanie w pensjonacie agroturystycznym w Vadu Izei,
- 9 kolacji w hotelach, napoje płatne dodatkowo,
- 2 kolacje regionalne (rumuńska w pensjonacie  i bułgarska w wiosce etnograficznej z pokazem folklorystycznym) napoje w cenie,
- 11 śniadań,
- opieka pilota,
- opłaty przewodników lokalnych,
- ubezpieczenie KL i NNW

Cena biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i rejsu po Delcie Dunaju ok. 65 Euro.

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 690 zł przyjmowane są w zakrystii do 30.01.2023
Wpłata II raty 1000 zł do 30.04.2023.
Wpłata III raty 1000 zł do 10.07.2023.