Mariazell, Morawy

W dniach 28-29 maj, planujemy wyjazd parafialny do Mariazell i na Morawy.

Plan wyjazdu:

Dzień 1.

Wyjazd z Kóz w godzinach porannych. Przejazd przez terytorium Czech do Lednic – zwiedzanie wnętrz zamku. Lednicki pałac to klejnot kompleksu Lednice- Valtice, a jednocześnie jeden z najpiękniejszych zespołów nowogotyckich w Europie. Rejs łodzią po Starej i Zamkowej Dyji, dla chętnych wejście na Minaret skąd roztacza się wspaniała panorama na Austrię, Słowację i Czechy. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd do morawskich piwnic winiarskich, zwiedzanie i uroczysta kolacja z degustacją win i muzyką na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 2.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do austriackiego sanktuarium maryjnego – Mariazell. Mariazell jest największym w Austrii i jednym z najważniejszych w Europie sanktuariów maryjnych. Początki tego miejsca sięgają roku 1157, kiedy to mnich benedyktyński Magnus, z polecenia swojego opata, wyruszył na północ, aby założyć nowy klasztor. Nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Msza św. w Sanktuarium. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy dewocjonaliów. Wyjazd do kraju w godzinach późno popołudniowych. Powrót do Kóz w godzinach nocnych.

Cena pielgrzymki 490zł od osoby zawiera:

- przejazd autokarem klasy turystycznej
- zakwaterowanie w hotelu 3* pokoje 2/3os z łazienkami
- śniadanie w hotelu
- uroczysta kolacja z degustacją win i muzyką na żywo
- ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 500KC oraz EURO na własne wydatki.

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w kwocie 200zł przyjmowane są w zakrystii.