Śladami św. Matki Teresy z Kalkuty- wycieczka

Mostar, Medjugorie, Kotor, Budva, Kruje, Lac, Tirana, Ochryd, Skopje

Termin 13-23.08.2022r.

1 DZIEŃ 13.08.2022, sobota

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych, gdzie przez Słowację, Węgry i Chorwację docieramy do Mostaru na terenie Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: kamienny Stary Most, meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Kujundziluk Carsija. Przejazd do pensjonatu Medjugorie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ 14.08.2022, niedziela

Po śniadaniu, zwiedzanie Medjugorie. Kościół św. Jakuba, miejsce objawień- Podrbrdo. Czas wolny. Obiadokolacja. Msza Święta i czuwanie ze wspólnotą pielgrzymkową. Powrót do pensjonatu na nocleg.

3 DZIEŃ 15.08.2022, poniedziałek

Wczesny wyjazd na Drogę Krzyżową, na górę Krizevac. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na Wodospady Kravica. Kąpiel i wypoczynek, powrót do Medjugorie na obiadokolację. Msza Święta i wieczorna adoracja. Nocleg.

4 DZIEŃ 16.08.2022, wtorek

Po śniadaniu wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do Czarnogóry. Zwiedzanie Kotoru- nazywanego czarnogórskim Dubrownikiem oraz Rejs na Wyspę Matki Boskiej ze Skały- katolickie sanktuarium na sztucznej wyspie. Przejazd obok malowniczej wyspy Św. Stefana wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego. Zwiedzanie Budwy- z zabytkową średniowieczną starówką. Przekroczenie granicy albańskiej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ 17.08.2022, środa

Msza Święta. Śniadanie. Czas wolny, możliwość plażowania. Popołudniowy wyjazd i zwiedzanie Duresz, m.in Rzymski Amfiteatr, Baszta z czasów weneckich wraz z murami obronnymi, czas wolny na promenadzie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ 18.08.2022, czwartek

Po śniadaniu wyjazd do Kruji- pierwsza stolica państwa albańskiego. Zwiedzanie: Zamek Skanderberga, Muzeum Etnograficzne oraz uliczka bazarowa, czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd do miejscowości Lac. Wizyta w sanktuarium Św. Antoniego z Padwy. Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ 19.08.2022, piątek

Msza Św. Śniadanie. Czas wolny, możliwość plażowania. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ 20.08.2022, sobota

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tirany, stolicy Albani, zwiedzaniem.in.: plac Św. Matki Teresy, popiersie i plac Fryderyka Chopina, dom Envera Hodży, Aleja Jana Pawła II, katedra Św. Pawła, Meczet Ethem Beja, Pomnik Skanderberga, Plac Centralny. Bunkier z czasów dyktatury. Czas wolny. Przejazd do Ochrydu w Macedonii Północnej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim. Nocleg.

9 DZIEŃ 21.08.2022, niedziela

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzania zabytków Ochrydu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO m.in.: Cerkiew Św. Jovana Kaneo położona tuż nad jeziorem, Cerkiew Bogurodzicy oraz Stare Miasto. Przejazd do Skopje. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z muzyką, potrawami bałkańskimi i winem. Powrót do hotelu. Nocleg.

10 DZIEŃ 22.08.2022, poniedziałek

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy Macedonii Północnej Skopje, miejsca narodzin Św. Matki Teresy z Kalkuty. Zwiedzanie zabytków: Meczet Isy Beja, stary bazar, kamienny most, cerkiew Św. Spasa. Msza Św. w muzeum Św. Matki Teresy. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do kraju przez Serbię, Węgry i Słowację.

11 DZIEŃ 23.08.2022, wtorek

Powrót do Kóz w godzinach porannych.

CENA: 2150 zł od osoby

Cena zawiera

- przejazd autokarem turystycznym (klimatyzacja, rozkładane siedzenia, WC, barek, video)

- 9 noclegów, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami (3 w pensjonacie w Medjugorie, 4 w hotelu w Albanii, 2 w Macedonii Północnej- Ochryd i Skopje- hotele 3*)

- 9 śniadań

- 8 obiadokolacji, napoje płatne dodatkowo

- 1 kolacja w restauracji w Skopje z winem i muzyką na żywo

- opieka pilota

- opłaty przewodników lokalnych

- ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i rejsu (ok 50 euro).

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 550 zł, do 30.12.2021r w zakrystii.

Wpłata drugiej raty 800 zł do 30.04.2022r, a trzeciej 800 zł do 30.07.2022r.