Wizytacja kanoniczna

Wizytację kanoniczną przeprowadził 12 listopada bp Roman Pindel w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Kozach Gajach.

-

Po niedzielnej, porannej Eucharystii, na której ordynariusz został przywitany przez wiernych i proboszcza ks. Marka Łapczyńskiego, odbyło się spotkanie z Różami Różańcowymi, Akcją Katolicką, Zespołem Charytatywnym.

Podczas kolejnej Mszy św. bp udzielił błogosławieństwa rodzinnego oraz indywidualnego dla dzieci. Rozmawiał z ministrantami, lektorami, członkami scholi i innych grup młodzieżowych, a także z młodymi osobami, przygotowującymi się do bierzmowania.

Biskup odwiedził rodzinę i osobę chorą. Spotkał się z radami duszpasterskimi. „Cieszę się, że w czasie tej wizytacji spotykam się również z osobami, które przygotowywałem do Pierwszej Komunii Świętej” – powiedział hierarcha, który był kiedyś wikariuszem w Kozach.

-