Peregrynacja Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego

Od 8 grudnia 2015 roku trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Od 20 września ubiegłego roku kopia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny, wędruje po parafiach naszej diecezji. Kolejne wspólnoty przeżywają rekolekcje i misje, prowadzone przez zaproszonych kaznodziejów. Zanim Obraz przybędzie do parafii, duża część wiernych doświadcza już miłosierdzia, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. bardzo wielu angażuje się w przygotowanie kościoła, ozdabia domy i drogi. Można budować się tym, jak na samo przybycie Obrazu do parafii gromadzą się prawdziwe tłumy, które oczekują w milczeniu i modlitwie, czasem w deszczu i śniegu. Po uroczystym powitaniu i Eucharystii rozpoczyna się czuwanie trwające niemal dobę.

Do naszej parafii obraz przybędzie 21 kwietnia 2016 roku.

-

Po zakończeniu parafialnych uroczystości peregrynacyjnych Obraz Pana Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik rozpocznie wędrówkę po domach i mieszkaniach parafian- rodzin i osób samotnych. Chodzi o to by Wizerunek z napisem “Jezu Ufam Tobie” mógł się zatrzymać u każdego, by nie ominął także tych, którzy nie dotarli do kościoła parafialnego i dotąd nie znaleźli czasu na modlitwę, a może w ogóle dawno już przestali się modlić.

Dobremu przeżyciu peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, a także rozwojowi kultu Miłosierdzia Bożego ma służyć specjalnie opracowana książeczka w formie listów. W tym podręczniku wprowadzającym do spotkania z Miłosiernym każdy znajdzie dla siebie pomoc. Modlitewnik ten ułatwi poznanie, czym jest Boże Miłosierdzie, ukaże jak można się modlić i wypraszać potrzebne łaski, a także jak pogłębiać więź z Jezusem.