Jubileusz 60-lecia kapłaństwa naszego rodaka księdza Kazimierza Jekiełek, obecnie Ojca Wincentego

Kazimierz Jekiełek urodzony 03.06.1923 roku w Osieku, syn Karola i Elżbiety z domu Kusak. Będąc w 1 klasie szkoły podstawowej nagle umierają jego rodzice. Szkołę powszechną, wówczas 7 klas ukończył w swojej rodzinnej miejscowości. Wybuch II wojny światowej przerwał mu naukę w gimnazjum w Kętach. W czasie okupacji pracował w piekarni w Andrychowie i tam kontynuwał dalszą naukę. W Andrychowie spotkał się z Księdzem Józefem Sanakiem, który widząc zainteresowania młodego Kazimierza życiem duchownym, zaprowadził go do Księży Pallotynów. Maturę zdał w maju 1945 roku w Wadowicach na Kopcu. Następnie ukończył studia filozoficzno – teologiczne u Księży Pallotynów w Ołtarzewie. 29.06.1951 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Baziaka.

Podczas studiów w Ołtarzewie poznał swojego przyszłego przybranego ojca. Wzajemne uczucie, jakim się obdarzyli, zaoowocowało adopcją Kazimierza przez Szymona i Genowefę Zontek z Kóz – Gaji.

Swoje powołanie kapłańskie realizował jako misjonarz ludowy i rekolekcjonista dla osób duchowych. Swoje długie życie związał z miastami: Poznaniem, Częstochową, Kielcami, Zakopanem, Chodyszewem, Szczecinem. W 1984 roku wstąpił do Benedyktynów w Tyńcu kontynuując pracę rekolekcyjno – misyjną.

Pamiątkowy obrazek święceń kapłańskich:

Pamiątkowy obrazek jubileuszowy:

W Imieniu Wspólnoty Parafialnej w Kozach-Gajach wraz z ks. Markiem Łapczyńskim, życzymy Ci Drogi Ojcze Wincenty z okazji pięknego jubileuszu 60 lat kapłaństwa dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia. Niech to święto jaśnieje w Twoim Sercu prawdziwym blaskiem ufności w Bogu-bo On wie co robi!