Pielgrzymka do Szczepanowa

W dniu 24.06 udaliśmy się na pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Stanisława do Szczepanowa i Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie koło Tarnowa oraz do Nowego Wiśnicza.

Po przybyciu do Szczepanowa Ks. Marek odprawił Mszę Świętą dla przybyłych z nim pielgrzymów. Po Mszy Św. pielgrzymi ucałowali relikwie Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Miejscowy ks. wikariusz przedstawił nam historię życia Św. Stanisława i tamtejszego sanktuarium.

Miejsce urodzenia Świętego Stanisława.

Kościół w Zabawie. Miejscowy Ks. Proboszcz zapoznał nas z życiem i męczeństwem błogosławionej Karoliny Kózkówny. Po modlitwach udaliśmy się do prezbiterium, gdzie pod ołtarzem znajdują się relikwie błog. Karpliny.

Tarnów, nawiedziliśmy tamtejszą Katedrę i stare miasto.

Łagiewniki, udaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, całując relikwie Św. Faustyny, oraz do nowej bazyliki.