Pielgrzymka na Ukrainę

Ks. Marek wraz z J. Rozmusem, zorganizowali w dniach 23-28.08, pielgrzymkę na Ukrainę. W pielgrzymce udział wzięli nasi parafianie jak i parafianie z Kóz- centrum.

Program Pielgrzymki:

1 dzień: Wyjazd z Kóz, przejazd przez terytorium Polski, zwiedzanie Pałacu Potockich w Łańcucie, przejazd do Przemyśla.
2 dzień: Przejazd do Lwowa, zwiedzanie: Cmentarz Orląt, Cmentarz Łyczakowski, Plac Mickiewicza, Plac Halicki, Klasztor Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Katedra, Rynek, Kościół Bernardynów, Ulica Horodecka, Katedra św. Jura, Uniwersytet Ossolineum.
3 dzień: Poczajów, zwiedzanie: Ławra Poczajowska, zwiedzanie Krzemieńca (miejsce urodzin Juliusza Słowackiego). Dworek Słowackich, kościół Jezuitów.
4 dzień: Przejazd w kierunku Zbaraża- zwiedzanie twierdzy. Przejazd do Tarnopola- zwiedzanie: barokowy kościół Dominikanów, Cerkiew Wozdwiżeńska, zamek Tarnowskich i Potockich.
5 dzień: Przejazd do Trembowli- zwiedzanie ruiny zamku, klasztor Bazylianów. Przejazd do Kamieńca Podolskiego, zwiedzanie- Ratusz, Cerkiew Ormiańska, Katedra Piotra i Pawła, Minaret, Kościół Trynitarzy, twierdza: Stary i Nowy Zamek. Przejazd do Chocimia- ruiny zamku.
6 dzień: Przejazd przez Ukrainę, powrót do Polski.

W drodze do granicy z Ukrainą, nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem pochodzi z Ukrainy, z Katedry w Kamieńcu Podolskim.

Tu też w domu pielgrzyma mieliśmy pierwszy nocleg. Rano po Mszy świętej, udaliśmy się do granicy. Tu po 6 godz. Oczekiwania, wyruszyliśmy do Lwowa.

A oto nasza grupa przed pomnikiem Adama Mickiewicza, we Lwowie.

Poczajew, na tle prawosławnego klasztoru bazylianów. Aby wejść do środka nasze panie musiały założyć chustki.