Pielgrzymka “Szlakiem Wielkich Katedr Zachodniej Europy”

Ks. Marek wraz z Jarosławem Rozmusem, współwłaścicielem biura turystycznego „Meteor”, zorganizowali w dniach 25.08-31.08 pielgrzymkę „Szlakiem Wielkich Katedr Zachodniej Europy”.

Plan pielgrzymki:
1 dzień: Wyjazd z Kóz, przejazd przez terytorium Czech- zwiedzanie Morawskiego Krasu ( jaskinie i Przełęcz Macochy )2 dzień: Przejazd przez terytorium Niemiec, przyjazd do Koloni (zwiedzanie Katedry Kolońskiej), przejazd do Brukseli.
3 dzień: Zwiedzanie Antwerpi- Katedra z obrazami Rubensa, Ratusz, Fontanna Brabo, Domy Cechowe, Dom Rubensa. Zwiedzanie Brukseli- Katedra św. Michała i św. Guduli, Grand Palace, Ratusz, Stare Miasto, Centrum Międzynarodowe, Parlament, Pałac Królewski.
4 dzień: Przejazd do Paryża i zwiedzanie- Katedra Notce Dame, Wyspa Cite- Kościół St. Chapelle. Dzielnica Łacińska- Sorbona, Dzielnica Montmartre: Bazylika Sacre Coeur, schody Montmartre, Moulin Rouge, Plac Pigalle. Wieczorne Zwiedzanie Paryża- statkiem spacerowym po Sekwanie (Bateaux-Mouches).
5 dzień: Wyjazd do Wersalu: Pałac i Ogrody. Zwiedzanie Paryża- Pola Marsowe, Wieża Eiffla, Plac Trocadero, Plac De Galle’a, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Plac Concorde.
6 dzień: c.d. zwiedzania Paryża- Ogrody Tuillieries, Kościół Madleaine, Muzeum Luwr. Wyjazd w kierunku Polski, postój w Reims- Wielka Katedra Koronacyjna królów Francuskich..
7 dzień: Przejazd przez Niemcy, Czechy, powrót do Polski.

Przed Katedrą w Kolonii.

Zwiedzanie miasta Leuven w Belgi.

Katedra w Brukseli.

Francja- wieża Eiffla.

Przed wejściem do muzeum Luwr.

Msza św. w Katedrze w Reims.

14 września spotkaliśmy się raz jeszcze z pielgrzymami, na ognisku w kamieniołomie w Kozach, piekliśmy tzw. „koziańskie duszonki” i wspominaliśmy spędzone chwile na pielgrzymce.