Pielgrzymka “Śladami wizyty Ojca Świętego”

Po zakończeniu wizyty Ojca Świętego, Jana Pawła 2 w Polsce, Ks. Marek zorganizował pielgrzymkę, śladem papieskiej wizyty.

Wyruszając śladem Ojca św., jako pierwsze nawiedziliśmy Sanktuarium Oo. Bernardynów w Alwerni. Tu modliliśmy się przed cudownym obrazem Pana Jezusa „Ecce Homo” w bocznej kaplicy.

Z Alwerni przybyliśmy do opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Tu Ks. Marek odprawił Mszę św. w kościele dla pielgrzymów. Kazanie wygłosił nasz rodak, przebywający w opactwie Ojciec Wincenty Jekiełek. Po Mszy św. brat zakonny oprowadził nas po zabytkowej części tynieckiego opactwa.

Po krótkim pobycie nad brzegiem Wisły, u stóp opactwa, ruszyliśmy do Krakowa, do Nowej Huty, do Mogiły.

W kaplicy, przed cudownym wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego, wysłuchaliśmy historii pojawienia się wizerunku Chrystusa w mogilskim kościele, opowiedzianą przez kleryka z zakonu Ojców Cystersów.

Po modlitwie przed cudownym wizerunkiem, wyruszyliśmy do Łagiewnik, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Po przybyciu do Krakowa- Łagiewnik, skierowaliśmy pierwsze kroki do starego kościoła Miłosierdzia Bożego. Tu oddaliśmy hołd św. s. Faustynie, modląc się i całując jej relikwie. Tu też adorowaliśmy Pana Jezusa Miłosiernego, patrząc na obraz „Jezu Ufam Tobie”, który Pan Jezus kazał namalować s. Faustynie, ukazując się jej w czasie jednego z objawień.

O godz. 15, wraz z innymi pielgrzymami odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia w nowej bazylice.

W powrotnej drodze zatrzymaliśmy się w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Sanktuarium Matki Bożej.