Pielgrzymka “Sanktuaria Maryjne Diecezji Częstochowskiej”

19 listopada /sobota/- z placu kościelnego liczna grupa parafian wraz z księdzem proboszczem, wyruszyła na kolejną pielgrzymkę. Tym razem nawiedziliśmy Sanktuaria Maryjne Diecezji Częstochowskiej.

CZĘSTOCHOWA- stolica Królowej Korony Polskiej; tam w kaplicy przed obrazem Matki Bożej uczestniczyliśmy w Mszy Świętej.

Po Mszy Św. odwiedziliśmy Sanktuarium Krwi Chrystusa przy ulicy Św. Kaspra del Buffalo, którym opiekuje się Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa oraz kościół Św. Barbary.

Relikwie Krwi Pana Jezusa.

Kościół Św. Barbary

GIDLE- Cudowna Figurka Matki Bożej Gidelskiej, wielkości zaledwie 9 cm. Ojciec Dominikanin opowiedział nam historię Sanktuarium związaną z losami Figurki Matki Bożej, która daje nam nadzieję, że Bóg na każdym miejscu i w każdych okolicznościach może udzielać swoich łask ludziom, którzy zaufają Mary.

ŚWIĘTA ANNA- to niewielka miejscowość, w której żyjąc w ukryciu klauzury, z dala od zgiełku świata tkwią na modlitwie Siostry Dominikanki. Spędzając czas na czuwaniu modlitewnym za wszystkich ludzi. Istotą ich apostolstwa jest życie naznaczone pokutą, modlitwą i ofiarą życia. Na tej bazie budują dzieło ewangelizacji świata.

LEŚNIÓW- ostatnie Sanktuarium na trasie naszej pielgrzymki. W otoczonym drzewami kościele Ojców Paulinów znajduje się Figura Matki Bożej Leśniowskiej- Patronki Rodzin.

Pod opieką Leśniowskiej Pani formuje się przyszła kadra młodych Paulinów, bowiem Leśniowie znajduje się nowicjat Ojców Paulinów z Częstochowy.

Wspólna modlitwa w nawiedzanych kościołach i autobusie oraz nabyte pamiątki z odwiedzanych miejsc, będą przedłużeniem i wspomnieniem naszego świętego wędrowania na długie zimowe wieczory.