Ogłoszenia – 28.05.2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Obchody liturgiczne tygodnia:

-w poniedziałek 29 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte będą rano o 7.30 i 17.00. Jest to zarazem Misyjny Dzień Chorych. Składka ze Mszy Świętej przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

-we wtorek,30 maja, wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.

-w środę,31 maja, święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe,

-w czwartek,1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o dzieciach.
Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

-w sobotę 3 czerwca, wspomnienie Świętych męczenników z Ugandy, Karola Lwangi i Towarzyszy,

2. W tym tygodniu przypadają:

-I czwartek miesiąca, od godz.16.00 adoracja i różaniec za kapłanów i nowe powołania do służby w kościele

-I piątek miesiąca, o godz. 7.30 Msza Święta i nabożeństwo przebłagalne do Serca Bożego. Po Mszy Świętej odwiedziny chorych z Komunią Świętą Od godz.16.00 spowiedź i Msza Św.

-I sobota, miesiąca, o godz.7.30 Msza Święta i nabożeństwo przebłagalne do Niepokalanego Serca NMP i różaniec  wynagradzający

3.W przyszłą niedzielę,4 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci Św, Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz.10.30 w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.

4.Serdeczne podziękowanie dla Ks. Sebastiana Ruckiego, za dzisiejszą obecność wśród nas, wygłoszone Słowo Boże, wspólną modlitwę za nas i z nami. Przybyłym księżom na uroczystość. Wszystkim z okazji odpustu życzymy wiele łask Bożych oraz natchnień i darów Ducha Świętego.

5.Serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i placu kościelnego do dzisiejszej uroczystości odpustowej:
-panom, za pielęgnowanie krzewów, trawników,
-pani Agnieszce za wykonanie dekoracji kwiatowej,
-paniom za troskę o czystość kościoła,
-naszym organistom, P. kościelnemu, służbie liturgicznej
-chórowi, orkiestrze

6.Do nabycia nowy numer naszej gazety parafialnej na czerwiec.

7.Wyjazd w Pieniny, do Krynicy, w sobotę, 3 czerwca o godz.6.00 z placu kościelnego.