Rocznica śmierci Ks.Władysława Sieczki

W niedzielę 26 stycznia, przeżywaliśmy 20 rocznicę śmierci ks. Władysława Sieczki. Wspominamy Go, bo dzięki Jego inicjatywie i staraniom powstała nasza świątynia. Chciałbym w tym dniu wspomnieć Jego osobę:
Ks. Władysław Sieczka urodził się 2 stycznia 1924 roku w Bańskiej Wyżnej. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1952 roku w Katedrze na Wawelu z rąk arcybiskupa Eugeniusza Baziaka.
Pierwszą placówką duszpasterską była Poręba Żegoty, później Spytkowice k. Zatora, następnie Oświęcim.
Proboszczem był we Włosienicy, a od 1971 roku w Kozach, aż do śmierci.
To dzięki Jego inicjatywie i staraniom rozpoczęto budowę Kościoła w Kozach Gajach.
9 stycznia 2000 roku bardzo chory uczestniczył w uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego w tym kościele przez ks. bpa Tadeusza Rakoczego.
-

26 stycznia 2000 roku odszedł do domu Ojca. Za pokój Jego duszy: Wieczne odpoczywanie racz dać Mu Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.