Ogłoszenia – 05.04.2020

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1.WIELKI TYDZIEŃ

-Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana według normalnych terminów w kościołach parafialnych bez udziału wiernych,

-nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie,

-nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domach. Tekst na stronie internetowej naszej parafii.

2. Święte Triduum Paschalne

-WIELKI CZWARTEK- pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

-WIELKI PIĄTEK- pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły.O godz. 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej.

-WIELKA SOBOTA O godz. 18.00, rozpocznie się Wigilia Paschalna poświęceniem ognia, paschału, wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. Zaleca się zachować post w Wielką Sobotę do wieczerzy wielkanocnej,

3.Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu.Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej,adoracji Krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

Teksty modlitw do Liturgii Triduum w naszych rodzinach znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.