Pielgrzymka do Włoch w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II i śladami innych Świętych.

Termin 13-22.04.2020r.

Dzień 1. 13.04.2020r.

Wyjazd o godz. 20.00 z Kóz. Nocny przejazd tranzytowy z postojami przez Czechy, Austrię do Włoch.

-

Dzień 2. 14.04.2020r.

Przyjazd w okolice Wenecji. Przejazd promem do centrum miasta. Zwiedzanie miasta – Most Westchnień, Plac i Bazylika św. Marka, spacer trasą turystyczną w kierunku Ponte Rialto, czas wolny, dla chętnych przejazd tramwajem wodnym po najdłuższym kanale miasta Canale Grande. Czas na Mszę św. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3. 15.04.2020r.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu, zwiedzanie średniowiecznego miasta św. Franciszka, w programie m.in.: Bazylika św. Franciszka, Kościół św. Klary. Czas na Mszę św. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4. 16.04.2020r

Śniadanie. Przejazd do Loreto. Zwiedzanie miejsca kultu maryjnego, m.in. Bazyliki Loretańskiej z Santa Cassa – świętym domem NMP. Przejazd do Lanciano, gdzie od ponad dwunastu wieków przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Przejazd na Półwysep Gargano do San Giovani Rotondo. Miejsca kultu św. Ojca Pio. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5. 17.04.2020r.

Śniadanie. Zwiedzanie miasta i uczestnictwo w nabożeństwach, czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach świętego. Msza św. W godzinach popołudniowych wyjazd do Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, miejsca objawień św. Michała Archanioła, zwiedzanie bazyliki „nie ludzką ręką poświęconej”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6. 18.04.2020r.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż urokliwego wybrzeża Morza Tyreńskiego do klasztoru na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz Cmentarza Poległych Żołnierzy Polskich. Przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7. 19.04.2020r.

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Modlitwa przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II w święto Miłosierdzia Bożego, uczestnictwo w modlitwie Anioł Pański (uzależnione od pobytu Papieża w Rzymie). Zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra. Czas na Mszę św. oraz zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8. 20.04.2020r.

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Rzymu Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie, historyczne centrum miasta: Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Piazza Navona, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami. Czas na Mszę św. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 9. 21.04.2020r.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Florencji stolicy Toskanii. Zwiedzanie m.in.: katedra Santa Maria del Fiore, Kampanila Giotta, baptysterium, kościół św. Krzyża, Plac Signoria z ratuszem, Most Złotników na rzece Arno. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10. 22.04.2020r.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Przejazd tranzytowy przez Włochy, Austrię, Czechy z postojami. W godzinach nocnych przyjazd do Kóz.

Cena 2100zł

Świadczenia zawarte w cenie:

- Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (barek, klimatyzacja, WC),

- 8 noclegów w hotelach **/***

- 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych

- 8 obiadokolacji serwowanych,

- opłaty wjazdowe do miast,

- zestaw słuchawkowy na cały czas pielgrzymki,

- opłaty przewodnickie w miejscach gdzie są wymagane,

- ubezpieczenie KL i NW,

- opieka pilota.

Świadczenia nie obejmują wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przejazdu metrem w Rzymie.

Cena biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz na przejazd metrem w Rzymie – 100 Euro

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 600zł w zakrystii do 15 listopada 2019r.

Wpłata drugiej raty 750zł – do 15 stycznia 2020r.

Wpłata trzeciej raty 750zł – do 31.03.2020r.