Rok 2011

W kwietniu wybudowano przy naszym kościele domek gospodarczy.

Stanisław i Andrzej Handzlik, Bogdan Żaczek przy pracy nad domkiem gospodarczym w parafii.

Przybył pierwszy transport kostki brukowej do położenia wokół kościoła.

Przebieg prac nad przygotowaniem terenu pod kostkę brukową.

Prace brukarskie przy kościele.

Nasi parafianie: Mieczysław Prus i Sebastian Urbańczyk przy pracy nad odnowieniem podbitki kościoła.

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa naszego rodaka księdza Kazimierza Jekiełek, obecnie Ojca Wincentego.

Kazimierz Jekiełek urodzony 03.06.1923 roku w Osieku, syn Karola i Elżbiety z domu Kusak. Będąc w 1 klasie szkoły podstawowej nagle umierają jego rodzice. Szkołę powszechną, wówczas 7 klas ukończył w swojej rodzinnej miejscowości. Wybuch II wojny światowej przerwał mu naukę w gimnazjum w Kętach. W czasie okupacji pracował w piekarni w Andrychowie i tam kontynuwał dalszą naukę. W Andrychowie spotkał się z Księdzem Józefem Sanakiem, który widząc zainteresowania młodego Kazimierza życiem duchownym, zaprowadził go do Księży Pallotynów. Maturę zdał w maju 1945 roku w Wadowicach na Kopcu. Następnie ukończył studia filozoficzno – teologiczne u Księży Pallotynów w Ołtarzewie. 29.06.1951 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Baziaka.

Podczas studiów w Ołtarzewie poznał swojego przyszłego przybranego ojca. Wzajemne uczucie, jakim się obdarzyli, zaoowocowało adopcją Kazimierza przez Szymona i Genowefę Zontek z Kóz – Gaji.

Swoje powołanie kapłańskie realizował jako misjonarz ludowy i rekolekcjonista dla osób duchowych. Swoje długie życie związał z miastami: Poznaniem, Częstochową, Kielcami, Zakopanem, Chodyszewem, Szczecinem. W 1984 roku wstąpił do Benedyktynów w Tyńcu kontynuując pracę rekolekcyjno – misyjną.

Pamiątkowy obrazek święceń kapłańskich:

Pamiątkowy obrazek jubileuszowy:

W Imieniu Wspólnoty Parafialnej w Kozach-Gajach wraz z ks. Markiem Łapczyńskim, życzymy Ci Drogi Ojcze Wincenty z okazji pięknego jubileuszu 60 lat kapłaństwa dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia. Niech to święto jaśnieje w Twoim Sercu prawdziwym blaskiem ufności w Bogu-bo On wie co robi!

Przebieg prac przy budowie Kaplicy Błogosławionego Jana Pawła II, która stanęła na placu kościelnym, obok parkingu, po stronie zachodniej.

Figura Matki Boskiej do Kaplicy Błogosławionego Jana Pawła II pochodzi z Fatimy. Serdeczne podziękowanie Ofiarodawcy za ufundowanie figury.

Sprawozdanie za 2011 rok
1. Sakrament chrztu przyjęło 34 dzieci, w tym 19 chłopców i 15 dziewczyn.
2. Do I Komuni Świętej przystąpiło 30 dzieci.
3. Sakrament Bierzmowania przyjęło 19 osób.
4. Wygłoszono 15 zapowiedzi.
5. Sakrament Małżeństwa zawarło 11 par.
6. Sakrament Namaszczenia Chorych udzielono 172 razy.
7. Zgony: zmarło 14 osób, w tym 8 męszczyzn i 6 kobiet.
8. Rozdano około 31 tysięcy Komunii Świętych, o 4 tysiące więcej niż w roku 2010.

Dziekujemy za całoroczną troskę o naszą świątynię:
- Paniom za dbanie o czystość naszego kościoła przez cotygodniowe bezinteresowne sprzątanie.
- Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom, kantorom, scholi za obsługe liturgii Mszy św. i nabożeństw, za wierną służbę.
- Panu Kościelnemu za posługę w zakrystii.
-Pani Zakrystiance za troskę o czystość szat liturgicznych.
- Panu Organiście w raz z Paniami za troskę o śpiew kościelny i oprawę muzyczną, która nadaje piękna i wzniosłości liturgii w naszym kościele.
- Paniom i Panom przygotowującym okolicznościowe dekoracje w ciągu roku.
- Naszym Ogrodnikom z Zagrody i Czerwonki za ofiarowane kwiaty i krzewy do kościoła, wykonane dekoracje kwiatowe.
- Paniom i Panom za bezinteresowne pielęgnowanie przy kościele kwiatów, krzewów oraz trawników.
- Paniom z Zespołu Charytatywnego za posługę samotnym i chorym parafianom.
- Redakcji Gazetki Parafialnej i Prowadzącym stronę internetową naszej parafii za trud przygotowania oraz prowadzenia naszej gazetki i strony internetowej.
- Panom za wszelkie prace wykonane w kościele i placu kościelnym, jak naprawa rynien, poprawa dachówek oraz wszelkie prace budowlane przy kosciele.
- Panom Elektrykom za troskę nad oświetleniem kościoła i placu kościelnego.
- Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetniania tej świątyni, aby jak najlepiej był tu uwielbiony Bóg.
- Wam Wszystkim za wspólnie spędzone chwile w tej swiatyni na Mszach św. i nabożeństwach, aby oddać chwałę Bogu i dostąpić łaski Bożej i zbawienia.
-Za wszystkie wspólnie oraz osobiście zożone ofiary na dalszy rozwój, urządzanie i upiększanie  oraz utrzymanie tej świątyni, jej otoczenia dzięki czemu udało się tak wiele wykonać i zaplanować dalsze prace. Wszystkim z serca dziękuję staropolskim ” Bóg zapłać”.

Niech Bóg błogosławi Wam każdego dnia Nowego Roku, zachowuje od złego, darzy zdrowiem i wspiera we wszystkich dobrych poczynaniach.