Sprawozdanie za 2011 rok

1. Sakrament chrztu przyjęło 34 dzieci, w tym 19 chłopców i 15 dziewczyn.
2. Do I Komuni Świętej przystąpiło 30 dzieci.
3. Sakrament Bierzmowania przyjęło 19 osób.
4. Wygłoszono 15 zapowiedzi.
5. Sakrament Małżeństwa zawarło 11 par.
6. Sakrament Namaszczenia Chorych udzielono 172 razy.
7. Zgony: zmarło 14 osób, w tym 8 męszczyzn i 6 kobiet.
8. Rozdano około 31 tysięcy Komunii Świętych, o 4 tysiące więcej niż w roku 2010.

Dziekujemy za całoroczną troskę o naszą świątynię:

- Paniom za dbanie o czystość naszego kościoła przez cotygodniowe bezinteresowne sprzątanie.

- Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom, kantorom, scholi za obsługe liturgii Mszy św. i nabożeństw, za wierną służbę.

- Panu Kościelnemu za posługę w zakrystii.

-Pani Zakrystiance za troskę o czystość szat liturgicznych.

- Panu Organiście w raz z Paniami za troskę o śpiew kościelny i oprawę muzyczną, która nadaje piękna i wzniosłości liturgii w naszym kościele.

- Paniom i Panom przygotowującym okolicznościowe dekoracje w ciągu roku.

- Naszym Ogrodnikom z Zagrody i Czerwonki za ofiarowane kwiaty i krzewy do kościoła, wykonane dekoracje kwiatowe.

- Paniom i Panom za bezinteresowne pielęgnowanie przy kościele kwiatów, krzewów oraz trawników.

- Paniom z Zespołu Charytatywnego za posługę samotnym i chorym parafianom.

- Redakcji Gazetki Parafialnej i Prowadzącym stronę internetową naszej parafii za trud przygotowania oraz prowadzenia naszej gazetki i strony internetowej.

- Panom za wszelkie prace wykonane w kościele i placu kościelnym, jak naprawa rynien, poprawa dachówek oraz wszelkie prace budowlane przy kosciele.

- Panom Elektrykom za troskę nad oświetleniem kościoła i placu kościelnego.

- Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetniania tej świątyni, aby jak najlepiej był tu uwielbiony Bóg.

- Wam Wszystkim za wspólnie spędzone chwile w tej swiatyni na Mszach św. i nabożeństwach, aby oddać chwałę Bogu i dostąpić łaski Bożej i zbawienia.

-Za wszystkie wspólnie oraz osobiście zożone ofiary na dalszy rozwój, urządzanie i upiększanie  oraz utrzymanie tej świątyni, jej otoczenia dzięki czemu udało się tak wiele wykonać i zaplanować dalsze prace. Wszystkim z serca dziękuję staropolskim ” Bóg zapłać”.

Niech Bóg błogosławi Wam każdego dnia Nowego Roku, zachowuje od złego, darzy zdrowiem i wspiera we wszystkich dobrych poczynaniach.