Żywy różaniec

Jest to międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób.

Spotkania modlitwne prowadzi Ks. Marek Łapczyński.

Róże różańcowe w naszej parafii:

I Róża kobiet – patronka Św. Anna

Józefa Jekiełek, Władysława Sikora, Maria Pustelnik, Władysława Hałat, Anna Honkisz, Teresa Rozmus, Kinga Pietrzak, Alicja Handzel, Irena Kościelnik, Otylia Szaliga, Antonina Siatkowska, Bronisława Kucharska, Genowefa Blachura, Czesława Janosz, Władysława Kasperek, Dorota Kućka, Barbara Zoń, Czesława Oślak, Ewa Kołodziejczyk, Maria Łach.

II Róża kobiet – patronka Św. Katarzyna

Ewa Koziołek, Zofia Migdał, Anna Piznal, Małgorzata Lasek, Wanda Nycz, Ewa Olejnik, Zofia Gabryś, Maria Jańcia, Helena Jańcia, Anna Zeman, Helena Honkisz, Anna Tomalik, Anna Handzlik, Dominika Byrska, Władysława Malarz, Anna Janosz, Ewa Koralewska, Kazimiera Skowrońska, Małgorzata Oślak, Alina Czarnecka.

III Róża kobiet – patron Św. Antoni

Rozalia Jurowska, Maria Jurzak, Emilia Jurowska, Emilia Krupa, Helena Kędroń, Wiktoria Kućka, Cecylia Lipa, Maria Nowak, Zofia Majda, Sylwia Pilarz, Maria Sobczyk, Urszula Stefko, Irena Siwiec, Janina Skoczylas, Benedykta Zeman, Stanisława Baścik, Władysława Sadlik, Małgorzata Szlagor, Wanda Olszewska, Bronisława Marusza.

IV Róża kobiet – patronka Św. Jadwiga

Michalina Byrska, Zofia Dudek, Michalina Gabryś, Cecylia Jurzak, Helena Jurzak, Maria Jurzak, Maria Jurzak, Władysława Kołodziejczyk, Józefa Kołodziejczyk, Anastazja Krawiec, Jadwiga Lasek, Władysława Mydlarz, Józefa Nycz, Janina Pawica, Stefania Rymarczyk, Cecylia Rozmus, Antonina Ślosarczyk, Bronisława Sztefko, Helena Zeman, Weronika Żurek.

V Róża kobiet

Maria Lasek, Katarzyna Palichleb, Barbara Oboza, Adela Baścik, Irena Baścik, Julia Hankus, Urszula Jęczalik, Maria Rzeszutek, Janina Syjota, Maria Haczek, Katarzyna Kasperek, Franciszka Kasperek, Danuta Olma, Czesława Fabia, Zofia Kasperek, Franciszka Kasperek, Anna Kołodziejczyk, Maria Hałat, Jadwiga Rak, Bogumiła Lasek.

VI Róża mężczyzn – patron Św. Ojciec Pio

Andrzej Gabryś, Franciszek Honkisz, Józef Zontek, Stanisław Malarz, Jan Kaczmarczyk, Stanisław Oślak, Stanisław Gabryś, Zygmunt Kędroń, Tadeusz Koziołek, Bogusław Kojder, Józef Rozmus, Józef Krupa, Stanisław Procner, Andrzej Dzida, Paweł Gawęda, Stefan Jura, Wiesław Rymarczyk, Marian Kołodziejczyk, Tadeusz Jurzak.