Pielgrzymka na Podhale

16 czerwca, Ks. Marek, zorganizował pielgrzymkę na Podhale. Udali my się do Łopusznej. Tam na cmentarzu modliliśmy się przy grobie Ks. profesora Józefa Tisznera.

W sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej o godz. 12, mieliśmy Mszę św. Po Mszy św. nawiedziliśmy za kościołem „Ogród Różańcowy”, modląc się za Ojca Świętego Jana Pawła 2.

Z Ludźmierz ruszyliśmy „papieską drogą” przez: Maruszynę, Bańską, na Bachledówkę.

W kościele ojców paulinów, modliliśmy się u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej. Podziwialiśmy też wystrój kościoła, kunszt sztuki podhalańskiej. Za kościołem byliśmy w kaplicy, która dała początek kultu Matki Bożej Jasnogórskiej, oraz w ośrodku paulińskim, który odwiedzał Ks. Prymas Stefan Wyszyński i Kardynał Karol Wojtyła.

Z Bachledówki udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, na Krzeptówkach.

W powrotną drogę wyruszyliśmy przez Kościelisko, zatrzymując się w Witowie przy „bacówce”. Tu zakupiliśmy „oscypki”. Po czym przez Chochołów, Czarny Dunajec, przejechaliśmy na Orawę. Tu przez Krowiarki, minęliśmy Babią Górę i kierując się na Wadowice przybyliśmy do Kóz.