Pielgrzymka “Sanktuaria Maryjne Europy”

16 września, wspólnie z parafianami z Kobiernic, udaliśmy się na pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych Europy.

Ramowy Program Pielgrzymki:
1 dzień: Kobiernice – Mariazell
Przejazd przez Czechy, Austrię do Mariazell – zwiedzanie.
2 dzień: Mariazell – Salzburg – Raggal
Przejazd do Salzburga- krótki postój, przejazd w okolice Lichtensteinu do miejscowości Raggal.
3 dzień: Raggal – Genewa – Grenoble Przejazd przez Szwajcarię w kierunku Genewy- zwiedzani ( w programie m. in.: katedra Św. Piotra, fontanna Jet d’Eau). Dojazd do Grenoble.
4 dzień: Grenoble – La Salette –Avignon
Przejazd do La Salette- zwiedzania, przejazd do Avignon.
5 dzień: Avignon – Carcassone – Lourdes
Zwiedzanie Avignon (m. in.: Pałac Papieży ), następnie przejazd do Carcassone-zwiedzanie średniowiecznego miasta. Przejazd do Lourdes.
6 dzień: Lourdes
Całodzienny pobyt w Lourdes- zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św.Bernadety, udział w procesji ze świecami.
7 dzień: Lourdes – Marsylia
Przejazd z Lourdes do Marsyli.
8 dzień: Marsylia – Cannes – Nicea – Lido di Jesolo
Przejazd do Włoch, do Lido di Jesolo z krótkim postojem w Cannes i Nicei.
9 dzień: Lido di Jesolo – Kobiernice
Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy do kraju.

W dzień wyjazdu ks. Marek Kręcioch i ks. Marek Łapczyński odprawili Mszę Św. o godz. 6 w kościele parafialnym w Kobiernicach. Po czym wyruszyliśmy w drogę, docierając do Mariazell.

Następnego dnia po odprawieniu Mszy Św. wyruszyliśmy w dalszą drogę. Przemierzając Austrię, Lichtenstein, przybyliśmy do szwajcarskiego Sanktuarium Matki Boskiej z Einsiedeln.

19.09 w niedzielę, w rocznicę objawień dotarliśmy do La Salette do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Tu celebrowaliśmy Mszę Św. w kaplicy.

W Avignon, w katedrze odprawiliśmy Mszę Św., zobaczyliśmy Pałac Papieży.

We wtorek 21.09. w godzinach popołudniowych dotarliśmy do Lourdes.

W kościele nad grotą mieliśmy Mszę Św. Uczestniczyliśmy również w Drodze Krzyżowej.
W powrotnej drodze zwiedziliśmy średniowieczne miasto Carcassonne.

Przez Marsylię, Cannes, Niceę, Lido di Jesolo w Italii, Austrię, Czechy powróciliśmy do naszych domów.