Pielgrzymka “Rzym-Sycylia-Gargano”

21 września wyruszyliśmy na Pielgrzymkę „Rzym- Sycylia- Gargano”

Program Pielgrzymki:

1 dzień: Wyjazd z Kóz, nocny przejazd przez Czechy i Austrię.
2 dzień: Przejazd przez Włochy do Orvieto- zwiedzanie gotyckiej Katedry (miejsce Cudu Eucharystycznego- Boże Ciało)
3 dzień: Przejazd do Watykanu- Bazylika Świętego Piotra, odwiedziny grobu Ojca Świętego Jana Pawła 2, przejazd do Rzymu- zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za Murami, katakumby św. Kaliksta.
4-8 dzień: Sycylia: Przejazd i prom na Sycylię, zwiedzanie Sycylii- wjazd na ETNĘ (wulkan), WĄWÓZ ALCANTARA ( największa atrakcja widokowa Sycylii), TAORMINA- teatr Greco, SYRAKUZA- jedno z najważniejszych miast świata antycznego. NOTO- miasto wpisane na listę UNESCO, AGRIGENTO- symbol wspaniałych świątyń starożytnych, ERACLEA MINOA- kolonia grecka, CALTABELOTTA- miasteczko o początkach arabskich, CASTELMARE DELl GOLFO i SCOPELLO- najpiękniejsze zakątki zachodniego wybrzeża Sycylii, SAN VITO LO CAPO- karaibska plaża i szmaragdowe morze, MONREALE- zwiedzanie katedry, PALERMO- stolica Sycylii, nocny rejs Palermo- Neapol.
9 dzień: Przejazd na półwysep Gargano, zwiedzanie Monte S.Angelo- grota, przejazd do San G. Rotundo- Sanktuarium Ojca Pio
10 dzień: Przejazd przez terytorium Włoch, Austrii, Czechy, powrót do Polski.

1 dzień Orvieto, miasto weWłoszech, gdzie w 1263r. zdarzył się cud. W mieście Bolesna w czasie Mszy Świętej z poświęconej hostii spłynęła krew. Relikwie te przeniesiono do kościoła w Orvieto.

2 dzień- Rzym. Modliliśmy się nad grobem Jana Pawła 2, zwiedzaliśmy Bazylikę Św. Piotra

3 dzień- przepłynięcie promem na Sycylię

Taormina- ładnie położone miasteczko gdzie znajduje się grecki teatr zbudowany w 14 w p.n.e.

Wąwóz Alcantra, 18 km od Taorminy płynie rzeka przez wąski wąwóz o głębokości dochodzącej do 50 metrów.

4 dzień- Syrakuza, sanktuarium Matki Bożej Płaczącej.

Teatro Greco.

Noto- najpiękniejsze barokowe miasto Sycylii.

5 dzień- Etna, najwyższy czynny wulkan w Europie 3323 m. n.p.m.

Agrigento- dolina świątyń, niegdyś stanowiąca część starożytnego miasta Akropos.

6 dzień, Scopello i Castelmare Del Golfo- najpiękniejsze zakątki zachodniego wybrzeża Sycylii.

7 dzień, Montreale- jedna z najpiękniejszych europejskich katedr.

Palermo- stolica Sycylii

Quattro Canti- skrzyżowanie gdzie mieszczą się cztery barokowe pałace z fontannami.

8 dzień, San Giovanni Rotundo, małe miasteczko, w którym znajduje się Sanktuarium Ojca Pio.

Foresta Umbra- Park Narodowy.

Za wszystko co mogliśmy zobaczyć, czego doświadczyć, za bezpieczne podróżowanie, podziękowania należą się Bogu w Trójcy Jedynemu. Chwała Panu.