Pielgrzymka na Podhale

10 lipca, w sobotę udaliśmy się na pielgrzymkę na Podhale. Pielgrzymka liczyła 80 osób (2 autokary) mieszkańców Gajów i Zagrody. Przybyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, Królowej Podhala. Tu Ks. Marek odprawił Msze Św. za pielgrzymów.

Po modlitwie Anioł Pański udaliśmy się na Bachledówkę. Tu przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, modliliśmy się za Ojca Świętego.

W drodze do Zakopanego, zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Cudownego medalika na Olczy.

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach podziwialiśmy piękno i kunszt pracy rzemieślniczej nowej świątyni, która powstała jako wotum wdzięczności Bogu za dar ocalenia Ojca Św. Jana Pawła 2 po zamachu na jego życie 13 maja 1981r.

W ogrodzie za kościołem, obejrzeliśmy ołtarz, przy którym Ojciec Święty sprawował Msze Św. w czerwcu 1997r. i przyjął hołd górali polskich pod Wielką Krokwią w Zakopanem.