Pielgrzymka do Pragi

W dniach 06-08 czerwca udaliśmy się na pielgrzymkę/wycieczkę do Pragi

Program:
1 dzień: wyjazd z Kóz-Gaji, przejazd przez granicę w Cieszynie, zwiedzanie morawskiego Krasu (zwiedzanie jaskini i przełęczy Macocha). Przejazd do Kutnej Hory (miasteczka wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO, katedra Św. Barbary.witaasz
2 dzień: zwiedzanie Pragi: Hradczany- Pałac Czerninów, Plac Loretański, Kościół Narodzenia Pańskiego, Pałac Toskański, Pałac Schwarzenberga, Pałac Arcybiskupi, Belweder, Katedra św. Wita, Złota Uliczka. Zwiedzanie Starego Miasta: Droga Królewska, Plac Krzyżowników, Most Karola, Ratusz Staromiejski, Zegar Astronomiczny “Orloj”, Kościół Tyński, Dom pod Kamiennym Dzwonem, Kościół św. Mikołaja. Nocne zwiedzanie Pragi i udział w spektaklu “światło-woda-dźwięk” Kriżikowe Fontanny.
3 dzień: c.d. zwiedzania Pragi: Mała Strana, ul. Mostecka, Rynek Małostrański, kościół św. Mikołaja. zwiedzanie Nowego Miasta: Plac Wacława. Zwiedzanie miasta Żydowskiego “Józefowa”. Wyjazd do Polski.

Morawski Kras

Nasz hotel