Pielgrzymka do Lichenia

28-29 Sierpnia 2000r. udaliśmy się na autokarową pielgrzymkę do Matki Boskiej Bolesnej, Królowej Polski do Lichenia.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Kaliszu, nawiedzając Sanktuarium św. Józefa, wraz z podziemną kaplicą poświęconą kapłanom, więźniom obozu koncentracyjnego w Dachau.

W Licheńskim Sanktuarium braliśmy udział we Mszy Św. przed cudownym obrazem, przeszliśmy z przewodnikiem przez ogrody wokół sanktuarium, byliśmy na Golgocie. Noc spędziliśmy w Licheńskim domu pielgrzyma.

Z Lichenia udaliśmy się do Gniezna, nawiedziliśmy katedrę, modląc się przed relikwiami św. Wojciecha.

W powrotnej drodze do domu wstąpiliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Chartumskiej w Chartupi Małej k/Sieradz.

Ponieważ powrotna trasa wiodła nas przez Częstochowę, dlatego udaliśmy się do Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski, powierzając Jej siebie, naszą parafię oraz nasze rodziny.