Rok 2009

Na początku lutego zamontowano kraty do okien z tyłu budynku plebanii.

19 lutego przywiezniono do parafii trzeci dzwon imienia Duch Święty. Dzwon ufundowali parafianie.

17 kwietnia architekt rozpoczął prace nad wykonaniem projektu Golgoty, która będzie umocowana na belce bocznego wejścia do kościoła od strony wschodniej. Na całość projektu składają się figury: Pana Jezusa na kzyżu, Matki Bożej Bolesnej i Św. Jana apostoła oraz Ojca Świętego Jana Pawła II idącego na Golgotę.

18 kwietnia parafianie wyrównują powierzchnię terenu przed kościołem i plebanią.

12 czerwca zamontowano pierwszy element Golgoty nad bocznym wejściem do kościoła: drewniany krzyż z pasyjką Pana Jezusa.

13 czerwca Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił trzeci dzwon o imieniu Duch Święty.

19 czerwca Papież Benedykt XVI ogłosił Rok Kapłański. Dla księży będzie to rok rekolekcji a dla wiernych okazja do głębszego spojrzenia na kapłańskie powołanie.

Od 1 lipca Zbiegniew Szlagor oraz Marian Łyczko pracują na wieży kościoła nad montażem konstrukcji do dzwonów.

11 lipca przy pomocy dźwigu wstawiono na wieżę dzwon “Duch Święty” i zamontowano na metalowej konstrukcji.

15 lipca firma “RDUCH” rozpoczęła prace nad wykonaniem elektronicznego napędu dzwonów i zamontowanie zegara.

16 lipca Biuro Biskupa Diecezji Springfield w USA przysłało powiadomienie do parafii o święceniach diakonatu naszego kleryka Tomasza Górnego.

15 sierpnia w Katedrze p. w. św. Michała Archanioła w Springfield nasz rodak Tomasz Górny przyjął święcenia diakonatu.

2 września firma RDUCH z Jastrzębia zamontowała elektroniczne zegary na wieży kościoła.

W listopadzie nasi parafianie rozpoczęli malowanie wieży kościoła od wewnątrz i sali nad zakrystią.

4 grudnia w dzięń Św. Barbary ks. Marek dokonał poświęcenia figury Św. Barbary, którą ufundowali dla swojego kościoła górnicy z naszej parafii. Figurę wykonał rzeźbiarz Janusz Kozakiewicz z Dankowic.

20 grudnia z wizytacją przybył do naszej parafii Jego Eminencja Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy.

Uroczyste wprowadzenie Ks. Biskupa

Przywitanie: dzieci, młodzież oraz dorośli

Procesja Darów Ofiarnych

Uroczyste błogosławieństwo

Spotkanie z Żywym Różańcem, służbą liturgiczną, scholą oraz młodzieżą

Odwiedziny chorego w parafii

Spotkanie z Akcją Katolicką

Sprawozdanie za 2009 rok:
-sakrament chrztu przyjęło 18 dzieci, w tym 8 dziewczynek i 10 chłopców
-do I Komunii przestapiło 32 dzieci
-sakrament Bierzmowania przyjęły 29 osób
-wygłoszono 17 zapowiedzi
-sakrament małżeństwa zawarło 14 par
-sakramentu namaszczenia chorych udzielono 257 razy
-zmarło 18 osób, w tym 10 mężczyzn i 8 kobiet
-rozdano 29 tys. Komunii Świętej.