Rok 2005

6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli odbył się tradycyjny “opłatek” przedstawicieli Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego oraz zaproszonych gości.

Zakupiono lampy do kościoła na boczne filary. Ofiarę na zakup lamp złozyła pewna rodzina z parafii.

Początkiem stycznia rozpoczęto prace nad wykonaniem centralnego ogrzewania w budynku plebanii. Pracę wykonywał Marek Woźniak wraz ze swoim współpracownikiem.

W lutym firma Wiesława Ślosarczyka przystąpiła do wykonania prac hydraulicznych w budynku plebanii.

W marcu rozpoczęto prace nad wykonaniem wylewek w budynku plebanii.

2 kwietnia o godzinie 21. 37 zmarł Papież Jan Paweł II.

19 kwietnia kardynał Joseph Ratzinger został nowym Papieżem i przybrał imię Benedykt XVI.

25 kwietnia rozpoczęto prace nad położeniem płytek w kancelarii, kotłownii, archiwum i hallu.

30 czerwca rozpoczęto malowanie plebanii.

27 sierpnia odbył się ingres arcybiskupa Stanisława Dziwisza.

22 grudnia Ks. Proboszcz Marek Łapczyński przeprowadził się do nowej plebanii i zamieszkał wśród swoich parafian.

Sprawozdanie za 2005 rok:

-sakrament chrztu przyjęło 29 dzieci, w tym 13 dziewczynek i 16 chłopców

-do I Komunii przestapiło 23 dzieci

-sakrament Bierzmowania przyjęły 24 osoby

-wygłoszono 19 zapowiedzi

-sakrament Małżeństwa zawarło 15 par

-zmarło 17 osób, w tym 12 mężczyzn i 5 kobiet, 5 osób nie zostało zaopatrzonych sakramentami

-rozdano 25 tys. Komunii Świętej.