Rok 2004

Początkiem stanął na ołtarzu nowy krzyż z drzewa lipowego. Pasyjka do krzyża została wzięta z krzyża, które towarzyszył przez cały życie kapłańskie Ks. Władysławowi Sieczce. 11 stycznia krzyż został poświęcony przez Ks. Marka.

Rozpoczynając przygotowania do założenia w parafii grupy Akcji Katolickiej.

Od lutego rozpoczęto wydawanie naszej parafialnej gazetki pt.: „ Mocni Duchem Świętym”. Gazetkę redagują: Ks. Marek Łapczyński, Anna Janosz, Andrzej Gabryś i Anna Jurzak.

28 lutego Kazimierz Pabiś rozpoczął wykonanie dwóch marmurowych lichtarzy pod świce obok krzyża pasyjnego w prezbiterium.

Architekt  rozpoczął pracę nad wykonaniem dwóch płaskorzeźb do chrzecielnicy: Pana Jezusa i Jana Chrzciciela.

W marcu pomalowano wnętrze kościoła i zamontowano chrzcielnicę oraz lampy, zakupu których dokonała rodzina z parafi.

W czerwcu połączono elementy chrzcielnicy w jedną całość.

Architekt zaprojektował krzyż na filary kościoła pod lampki. Jest to wzór krzyża franciszkańskiego.

We wrześniu Ks. Marek zamówił wykonanie drzwi wejściowych na plebanię u stolarza z Kóz Władysława Szetyńskiego. Wykonanie okien natomiast zlecono firmie TALMET, która wykonywała także okna do kościoła.

26 września Ks. Marek dokonał poświęcenia figury św. Ojca Pio. Figura przedstawia spowiadającego ojca Pio, który jak dobry  Ojciec przygarnia do siebie powracającego grzesznika.  Figurę ufundowała rodzina z naszej parafii.

W październiku firma budowlana z Czechowic-Dziedzic wykonała wylewkę w garażu plebanii. Następnie zamontowano bramy garażowe i okna na plebani.

Końcem pażdziernika architekt zaprojektował podstawę pod paschał.

Na święta Bożego Narodzenia sprawiono do naszego kościoła pierwszy pełny nowy konfesjonał. Został on wykonany w zakładzie stolarskim Władysława Szetyńskiego. Konfesjonał jest darem od naszego parafianina.