Rok 2003

Końcem stycznia zamontowano płaskorzeźbę Michała Archanioła w prezbiterium.

W lutym dokonano przetworzenia sklepienia absydy prezbiterium. Z ostrego wcięcia nad absydą prezbiterium wykonano półkoliste sklepienie.

W marcu zamontowano płaskorzeźbę Archanioła Rafała.

Pani architekt wykonała gliniany model św. siostry Faustyny. 27 kwietnia Ks. Marek Łapczyński poświęcił figurę. Fundatorami figury są przedstawiciele Żywego Różańca w Gajach.

Montaż sedilii w prezbiterium.

19 maja rozpoczęto prace nad pomalowaniem prezbiterium pod kierunkiem Marii Kojder. Pracę wykonali bezinteresownie nasi parafianie: Mieczysław Prus, Zbigniew Szlagor i Tadeusz Kasperek. 24 maja pani architekt rozpoczęła malowanie chmur na sklepieniu nieba.

Montaż gołębicy nad prezbiterium, na tle sklepienia.

Początkiem lipca rozpoczęto pracę nad budową plebanii. Położenia kanalizacji dokonał Marek Woźniak. 20 lipca zakończono betonowanie, uzyskując powierzchnię do stawiania murów.

25 lipca dokonano poświęcenia figury św. Krzysztofa. Figura jest darem od kierowców z Gaji i Zagrody.

Prace przy budowie plebanii posuwają się bardzo szybko. Po zalaniu stropu betonem prace trwają nad murowaniem poddasza.

10 października firma Jana Matusiaka z Frydrychowic rozpoczęła prace nad przygotowaniem więźby budynku plebanii.

16 października w 25 rocznicę pontyfikatu Papieża Jana Pawła II, Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy ustanowił nową parafię w Kozach Gajach. Ksiądz Marek założył pierwsze księgi parafialne: księgę chrztów, ślubów i zmarłych.

Krycie dachu dachówką ceramiczną: