Rok 2002

W styczniu, w trosce o religijny rozwój życia wiernych zamieszkujących tereny Gajów i Zagrody Ks. biskup Tadeusz Rakoczy wydał dekret:

W sierpniu Ks. Proboszcz Emil Dyrda wraz z architektami Marią i Bogdanem Kojder udał się do Krakowa do Kurii Matropolitalnej, aby dokonać zatwierdzenia projektu wystroju kościoła. Została przyjęta koncepcja przedstawiająca obraz Bożego Miłosierdzia w centrum, w marmurowym portalu z przedłużonymi na boki promieniami, dwa anioły po lewej i prawej stronie tabernakulum.

Kopię obrazu Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik wykonała pani Agnieszka Drwal-Dziurawiec wraz z mężem z Tarnowa.

Realizując stopniowo projet wystroju nowego kościoła 13 kwietnia w Bielsku-Białej na ul. Karpackiej w biurze firmy Global-Graniti podjęto wstepne rozmowy dotyczące sprowadzenia kamienia do budowy: ołtarza, ambonki i portala wokół obrazu Miłosierdzia Bożego. Zamówienie poszło do Włoch. Wykonanie ołtarza zlecono panu Andrzejowi Kurysia ze Szczyrku.

25 marca hodowcy gołębi przekazali do kościoła figurę św. Franciszka z Asyżu. Uroczystego poświęcenia figurki dokonał Ks. Proboszcz Emil Dyrda. W koncelebrze brał udział Ks. Marek Łapczyński.

Końcem kwietnia przstąpiono do wykonania betonowych umocnień – podstaw pod maszty na flagi przed kościołem. Maszty wykonał miejscowy ślusarz Wiesław Stefko.

Nasz parafianin Bogdan Majda wykonał gablotę na ogłoszenia i okolicznościowe plakaty.

28 czerwaca kamieniarz Andrzej Kurysia przywiózł cztery marmurowe podstawy pod figury świętych.

Początkiem lipca rozpoczęto prace nad budową plebanii. Najpierw geodeta Andrzej Gabryś dokonał geodezyjnego wytyczenia terenu pod budowę. Pracę nad wykonaniem ławic, fundamentu plebanii Ks. Proboszcz Emil Dyrda zlecił ekipie Floriana Jurzaka.

1 sierpnia przywieziono ołtarz, na którym sprawowana będzie Najświętsza Ofiara.

Widok z lotu ptaka, wykonany przez Władysława Zioło:

15 września dokonano poświęcenia figury św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W październiku zamontowano na chórze drewnianą balustradę i boazerię na chórze, projektu Stefana Jury.

8 listopada Andrzej Kurysia dokonuje montażu kamiennego portalu wokół obrazu Miłosierdzia Bożego.

W grudniu rozpoczęto wykonanie ambonki.

Leszek Stwora i Zdzisław Kaczmarczyk dokonują przygotowania instalacji elektrycznej, która oświetlać będzie aureole aniołów oraz wieczną lampkę.

Andrzej Kurysia wykonuje z marmurowych płyt przedłużenie promieni wychodzących z serca Jezusa w Wieczerniku. Według objawienia przekazanego s. Faustynie z serca zmartwychwstałego Jezusa wychodzą dwa promienie: kolor blady oznaczający chrzest i spowiedź i kolor czerwony oznaczający krew czyli życie dusz.