Rok 2001

Wraz z nowym rokiem rozpoczęto prace nad pomalowaniem szafy organowej na chórze. Ponieważ w lutym przypada wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Księdza Biskupa pragniemy aby poświęcony został instrument.

Przed wizytacją Ks. Biskupa zamówiliśmy w zakładzie kamieniarskim 2 kropielnice do przedsionka kościoła.

Ponieważ w styczniu minęła I rocznica śmierci Ks. Prałata Władysława Sieczki chcą upamiętnić Jego wysiłki budowniczego naszego kościoła zleciliśmy wykonanie pamiątkowej tablicy.

Przy schodach na chór zamontowano drewniane balustrady.

W marcu rozpoczęliśmy przygotowania do wewnętrznego wystroju kościoła. Najbardziej naglącą potrzebą okazało się położenie posadzki. Projekt posadzki ujmuje rzekę życia wewnętrznego: Eucharystię od której wypływa do Pokuty u wejścia.

Zawarto umowę z zakładem J.P. Pilch w Ustroniu zlecając wykonanie posadzki w kościele. W tym samym czasie pan projektant  pracuje nad projektem wystroju wnętrza kościoła.

Po świętach wielkanocnych 17 kwietnia firma Pilch przystąpiła do prac nad położeniem posadzki.

Początkiem roku 2001 Ks. Proboszcze Emil Dyrda zlecił zakładowi „Arkon” wykonanie projektu plebani. W kwietniu projekt ukończono.

Przez cały lipiec oraz początek sierpnia trwały dalsze prace nad układaniem posadzki.

Z początkiem października rozpoczęliśmy pracę nad ogrodzeniem kościoła od strony północnej.

28 października w kościele parafialnym w Kozach przeżywaliśmy obchody stulecia poświęcenia kościoła parafialnego.

17 listopada odszedł do Boga śp. Leon Blachura, nasz pierwszy kościelny. Był człowiekiem, który ukochał ten kościół i wzrastał duchowo razem z nim. Z wielkim żalem i smutkiem żegnaliśmy go 20 listopada urządzając pierwszy pogrzeb w naszym kościele.

7 grudnia do naszego kościoła zostało przywiezione tabernakulum, które zostało wykonane w Błoniach koło Warszawy. Parafianie przyszli w pomocą, aby zamontować w ścianie tabernakulum. Drzwi przedstawiają kulę ziemską, w centrum widnieje Polska, na której położony jest krzyż od różańca. Całe tabernakulum jest oplecione różańcem.

Wchodząc na Pasterkę parafianie po raz pierwszy mogli zobaczyć gotowe tabernakulum. Po komunii świętej Ks. Marek umieścił w tabernakulum Najświętszy Sakrament dokonując uroczystego zamknięcia drzwi.