Historia parafii – rok 1997

Geodeta Czesław Banet wykonał pomiary geodezyjne terenu pod budowę kościoła. Rozpoczęto uzbrojenie terenu, kanalizację, studzienki ściekowe oraz podłączenie wody i prądu. Prace wykonał Adam Manda. Przystępując do pracy nad budową nowego kościoła Ks. Proboszcz Władysław Sieczka prosił o podjęcie pracy i troską prowadzenia budowy majstra budowlanego Floriana Jurzaka. W skład jego brygady weszli: Leon Blachura, Józef Zontek, Stanisław Szafran, Józef Majdak, Ignacy Krupa.Pomocą im służyli parafianie, którzy przychodzili do pracy społecznie.
W sierpniu rozpoczęto wykopy pod zakrystię kościoła. Następnie przystąpiono do betonowania fundamentu.

26 sierpnia do parafii w Kozach przybył wikariusz Ks. Marek Łapczyński, któremu Ks. Proboszcz zlecił troskę o duszpasterstwo mieszkańców wokół nowo budującego się kościoła.

Od września rozpoczęto sprawowanie mszy św. Ks. Markowi towarzyszyła s. Tarsylia, która prowadziła śpiew. Ministrantem i lektorem był Tomasz Olejnik.
Po zabetonowaniu fundamentu pod zakrystię rozpoczęto budowę murów. Później wykonano szalunki pod strop nad piwnicą i betonowanie stropu.

Pierwsze mury zakrystii pojawiły się początkiem października. Położenie stropu na zakrystii, podmurowanie pod więźbę, ułożenie więźby i nakrycie papą zakończyło pracę przy budowie zakrystii.

Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne udało się jeszcze wykopać i zabetonować ławy fundamentu kościoła od strony wschodniej i prezbiterium.